Napsali jste nám

Zde s vaším souhlasem zveřejňujeme Vaše ohlasy na naše služby

Odesílatel:  :-) Předmět:  Ahoj ...Chtěla bych se tu podělit o pocit, který dokážou způsobit zkušenosti zapsané do dlaní... Dne: 22.2.2019
Jsem zdravotní sestřička ...asi už i s dlouhou praxí u starých lidí.. ta práce mne naplnuje ...ale přináší i mínusové body , které se čas od času projeví i na vlastním zdraví...především na bolesti v zádech..., ale nebudu dlouho obcházet a rovnou zde poděkuji Tomu človíčkovi, jemu zkušenosti z rukou doslova sálají a pomáhají a to je pro mě Mistr v masáži, pomoci, zkušenosti, radě…. Petr Beran... Nejspíš mojí ,,neopatrností,,jsem si nedávno slušně zablokovala svá záda...a poněvadž jsem nechtěla zůstat ležet doma a vzdychat a brát léky či tiše nebo nahlas to už je jedno :-)trpět jen při odborném opichování analgetiky..poprosila jsem Petra o pomoc, kterou vím, že umí proměnit na úlevu..,která není jen dočasná... zavolala jsem a dostala téměř okamžitý dárek a to je jeho Čas....směla jsem navštívit jeho masérnu,kde mi poskytl všechno co moje záda v tu danou chvilku potřebovala ...ne..ne ne nebudu přehánět , když napíši ,že jsem pomalu přilezla po čtyřech a zpátky mi zase už stačili jen dvě nohy...dostala se mi odborná pomoc, která v sobě neobsahovala chemické léky, ale vůni, teplo, dotek, vědomosti, zkušenosti ...a užasnou vstřícnost, ochotu, trpělivost nejen v prohřátí, uvolnění, sklidnění mé duše ale především uklidnění vnitřní paniky z ,,fakt hustý,, bolesti...na závěr se mi dostalo dokonalé zatejpování a tak má záda dostala barevnou :-) oporu a já mohla zase v klidu začít … cokoliv... třeba tančit v dešti.... Děkuju Ti! Všem z celé své vlastní potřeby a zkušenosti Petra doporučuji … a to vás nemusí samozřejmě k Petrovi přivést bolest...,aby jste zažili užasnou masáž v jakékoliv podobě...kdo ho zná ví.. kdo neví...ať si daruje dárek jmenem ,,Čas pro sebe,, a objedná se...
        
Odesílatel:  zdravotní sestřička
 

Odesílatel:  Iveta Předmět:  recenze Dne: 19.2.2019
Kurzy vedené pod Petrem Beranem můžu s radostí zařadit do skupiny kvalitních kurzů. Rozhodně se nemusíte bát, že to budou vyhozené peníze. Rekvalifikační kurz byl bomba s pomocí Markét a Barči jsme kurz absolvovali úspěšně. Byli jsme zasyceni velkým množstvím praktických tak i teoretických zkušeností. Každý po kurzu opravdu zvládal veškeré tahy potřebné k celotělové masáži. Kurz byl ukončen velmi mile s přátelským posezením. A v tomto duchu to pokračovalo i dál. Velkým zážitkem byla REKREA, tento kurz doporučuji. Pokud se sejde parta super lidí (nejlépe se domluvit již na rekvalif. kurzu), tak je tento kurz nejen velmi obohacující o znalosti a "vychytávky" ale i velmi příjemný, přátelský pobyt mimo vaše domovy, protože je v úžším kruhu. Neváhejte, pokud jste vyhořelí z vašeho stávajícího zaměstnání, toužíte po změně, máte rádi dotyky a lidi, jste citlivý a naslouchající lidé, tak maserství je právě pro vás.
        
Odesílatel:  Bc. Iveta Dvořáková
 

Odesílatel:  Terezka Předmět:  ,,recenze,, proč se zúčastnit nebo co mi kurz dal Dne: 18.2.2019
Ahoj všichni kdo to tu čtete, ráda se podělím o své pocity z absolvování ne jednoho kurzu u Petra Berana. Zúčastnila jsem kurzu na jaře 2018, začala jsem samozřejmě základem sportovní a relaxační masaže. Co mě k tomu vedlo - byla má touha zdokonalit se v tom co mě dodnes naplňuje a vždycky naplňovalo...velmi bavilo a přinášelo mi do života spousta kladných pocitů. Poznala jsem nové techniky, především správné! techniky a i když jsem 20 let ve zdravotnictví, ráda jsem si zopákla i základy anatomie...především jsem poznala nové lidi, dnes kolegy a užasné lektory. Masérství mě naplnuje natolik ,že jsem si u Petra udělala další kurzíky jako je Lymfatická masáž, Dornova metoda, kurz Tejpování a v neposlední řadě se letos chystám i na kurz pro těhotné, na který se velmi těším a věřím, že není posledním kurzem ...Celé ty 4měsíce to byla pro mě užasná zkušenost a možnost naučit se ,,to víc,,a dál se moci zdokonalovat v tom co mě baví a předávat tak ten ,,užasnej maserskej dotek,, dál přes ruce až do duše ...přístup Petra, ostatních lektorů, lékařů, magistrů byl velmi milý, vstřícný a především přátelský..též prostředí a starání se o nás ,,žáky,, ze strany Petra bylo maximální ...pokud se rozhodujete,rozmýšlíte.. nebo máte jen pocit zkusit co ve vás dříme.. tak snad ani neváhejte a jděte do toho,věřte ! má to větší smysl než si myslíte...má to totiž smysl, který se cítí a to faaaakt za to stojí...já mohu jen doporučit... Terííííí
        
Odesílatel:  Terezka
 

Odesílatel:  Lucie Předmět:  recenze na kurz "Sportovní masáž" a jiné... Dne: 18.2.2019
Zdravím všechny lektory, maséry i budoucí maséry. Jmenuji se Lucie a díky vzdělávacímu centru si dnes plním svůj sen, teď otvírám masážní studio. Mám za sebou již pár kurzů (sportovní masáž, lávové kameny, havajskou masáž) a další tento rok naplánované. Líbí se mi tyto kurzy, protože jsou vedeny profesionálně, ale zároveň se lektoři chovají přátelsky, jsou milí a usměvaví a mají s námi velkou trpělivost. Človek zde zažije spousty srandy a potká nové přátele ( zajímavými lidmi se to tu hemží ) ;) Tímto bych chtěla poděkovat všem kteří se na tomto podílejí, zejména Petru Beranovi. Už teď se těším na další kurzy, na nové i staré setkání. Věřím, že se nabídka kurzů bude stále rozšiřovat, nejen že se chci dále vzdělávat, ale také když zrovna žádný kurz není je mi po všech a všem smutno, jelikož prostředí, atmosféra a hlavně kolektiv je sice pokaždé jiný, ale vždy kouzelný :) ;)
        
Odesílatel:  Lucie Štulíková
 
Odesílatel:  Jarka Předmět:  recenze na kurz "Sportovní masáž" a "Masáž horkými lávovými kameny" Dne: 20.1.2019
Ráda bych se podělila o svůj příběh. Je mi 51 let a mám dceru Lucii, které je 30 let. Lucie mi oznámila, že si bude dělat kurz masírování. Byl to můj tajný sen celý život. Po dotazu, zda do kurzu půjdu s ní, jsem se pousmála. Kdyby mi nebylo 50 let..... Do druhého dne se ve mě cosi změnilo a řekla jsem si... proč ne.... přihlásila jsem se také a bylo to báječné rozhodnutí.... Seznámení s Petrem Beranem je opravdu zážitek. Skvělý člověk který je profesionál. Jeho kurzy jsou úžasné. Vždy se o vás budou starat ti nejlepší. Jeho masáže vás dostanou. Máme za sebou základ a nyní i masáže lávovými kameny. Petra pohyb je tanec, který vás přenese do Tichomoří. Tahy jsou dotažené, přesné, účinné, zkrátka učí nás ten nejlepší. Obě jsme se přihlásily téměř na všechny kurzy a zařizujeme si vlastní studio. Pochopila jsem, že na plnění vlastních snů není nikdy pozdě. Tobě Petře i celému týmu, že srdce děkuji Jarka
        
Odesílatel:  Jarka Tůmová
 
Odesílatel:  Alena Předmět:  recenze na kurz Rekrea Dne: 21.7.2018
Ahojky, tak se konečně dostávám k napsání recenze na kurz Rekrea, tento kurz jsem absolvovala na podzim 2018, nejenže jsme se tam naučili skvělému stylu masáží, kterým masíruji nejraději a myslím se to i líbí, ale také tam pro nás byl připravený bohatý program, který jsme si všichni maximálně užili. Dodnes na tyto dva plně prožité víkendy ráda vzpomínám.
        
Odesílatel:  Alena Vafková
 
Odesílatel:  Jitka Předmět:  Poděkování Dne: 9.5.2017
Milý Petře, děkuji Tobě a Tvému týmu za profesionální výuku nás masérů a masérek. V kurzu se mi moc líbilo, naučila jsem se novým věcem a chci formou písemnou poděkovat za všechno, co jsem se v Tvé škole naučila. Zároveň bych velmi ráda sdělila pár praktických rad všem, kteří se rozhodují, nebo rozhodli pro masérské povolání.
"Pokud se chcete stát masérem/masérkou, vydržte až do konce napsaného a čtěte rady, které bych uvítala, když jsem absolvovala kurz. Hledala jsem na internetu nějaké rady od žáků, kteří masérskou školou Petra Berana prošli, ale nic jsem nenašla. Myslím, že by vám některé moje postřehy a informace pomohly."
1. Masírování V mých původních představách bych si na lekce masírování nejraději přivedla model, na kterém se budu učit masírovat. Jenže už po první lekci masérského kurzu jsem velmi ocenila, že výuková forma masáží je odborně propracovaná. Pochopila jsem, že pokud na vlastním těle, jako budoucí masérka nepocítím, co je a co není příjemné, masírovat se sice naučím, ale zaručeně nikdy dobře. Jakmile vás spolužák bude masírovat, vaše paměť začne zpracovávat, zaznamenávat, ukládat a vyhodnocovat masérské tahy. Navíc se tím učíte, jak za sebou masérské tahy následují, což je dobré, abyste některé tahy nezapomínali nebo nepřehazovali. Také si navzájem říkáte, zda to bolí, nebo jak správně držet ruce, apod. Získané paměťové informace vám pomohou, když budete masírovat zase vy vašeho spolužáka, zkrátka si dáte pozor na techniku masírování. Určitě, co pro vás bylo při masáži nepříjemné, nebudete aplikovat na nikom jiném, ale vyvarujete se chyb spolužáka. Lektor vás bude vést vždy, bude vám ukazovat tahy, a pokud máte to štěstí, že lektor něco ukazuje přímo na vás samotném, radím vám, abyste si jeho tah a vše, co k němu patří, zapamatovali. Myslím tím intenzitu, ladnost a způsob provedení. Dívejte se na to, jak lektor stojí, co říká, co poradí, jak masíruje, jaké tempo udává. Pokud lektor zadává pokyny, které už z minulé hodiny znáte, nechvátejte a nemasírujte dopředu. Někdo má tendenci být o krok napřed a zpravidla pak něco poplete, přidá či zapomene.
2. Bez masérského lehátka se neobejdete Pokud se do kurzu chcete přihlásit jen proto, že vám to zaplatí pracovní úřad, pak snad ani nikam nechoďte. Bude vám líto dát peníze za lehátko a doma na gauči či zemi nikoho nenamasírujete. Masírovat bližní, je povolání. Masírovat, znamená pomáhat lidem rozjasnit tvář a ulevit jim i od případných bolestí. S koupí lehátka nepospíchejte. Pan Beran vám ukáže několik typů masérských lehátek. U každého typu lehátka vám řekne, jaké má lehátko přednosti. Dále vám poradí, která jsou kvalitní, čeho se při koupi vyvarovat. Lehátko si můžete objednat a koupit i přes pana Berana, což považuji za výhodnou nabídku. Při koupi lehátka se mnohonásobně vyplatí dát na rady zkušeného odborníka.
3. Na výuky choďte pravidelně Docházka je povinná. Pokud nemáte velmi závažný důvod k omluvě nepřítomnosti, tak na výuku jděte vždy. Každá výuka vám přinese něco nového, navíc spoustu rad od lektora/lektorky, který je zkušený masér/ka. Některé rady lektora vyplynou z momentální situace, že se někdo na něco zeptá, co je mimo rámec výuky, ale nikdy ne od věci podstatné. Lektor vždy profesionálně poradí.
4. Musíte se učit masírovat i doma Masírujte i doma, jinak si po týdnu budete docela složitě vybavovat, jak po sobě tahy následují. Každý týden jsem masírovala několik lidí. Nezapomeňte poučit masírované lidi o tom, že mají po masáži pít vodu, nepít ten den alkohol. Poučujte, i když jde o přímé příbuzné. Učte se s masírovanými lidmi zacházet tak, jako by to byli už vaši budoucí klienti. Pokud něco ve škole nepochopíte, neučte se doma tím způsobem, že ten tah byl asi tak nějak proveden. Udělejte si poznámku a při příští hodině se zeptejte. Jakmile se naučíte něco podle sebe, budete se utvrzovat v chybě a těžko budete chybně naučené tahy odstraňovat. Dělala jsem to tak, že jsem doma tah vynechala, zeptala se potom lektorky Moniky Růžičkové a vyplatilo se mi to. Doma masírujte lidi převážně mimo rodinu. Jsem přistěhovalec a nezbývalo mi nic jiného, než masírovat lidi bez příbuzenského vztahu. To pro mě byla nejlepší škola masérské pokory, která je nutná, abyste zůstali čistí a krásní v duši. Pokud vás někdo pochválí, buďte rádi, zůstaňte však v pokoře, protože jste ještě na mnoho let v samém začátku, je stále něco k učení. Pokud vám někdo řekne, že ho druhý den po masáži něco bolelo, nenechejte se odradit. Ve škole budete poučeni, jak reagovat a budete umět vysvětlit, proč se to stalo. Měla jsem to štěstí, že jsem z církve a masírovala jsem díky tomu hodně lidí. Starší, mladší, muže, ženy, silné, štíhlé, náročné i nenáročné. To bylo velmi dobré, protože jsem si vyzkoušela masírování na několika typech postav i povah. Povahu a temperament lidí je také nutné při masáži vyhodnocovat a zařídit se podle toho. Zároveň mi pomohlo, že jsem se například hnětení učila na plyšovém medvědovi. Zní to legračně, ale na tento masérský tah prostě musíte přijít, jak dávat správně ruce. Medvídek neprotestoval a mohla jsem si to na něm pořád opakovat. Zkoušela jsem si na medvídkovi i masérské tahy, jak následují po sobě. Říkala jsem si nahlas: "Úvodní tření, plochou dlaně - celými dlaněmi, atd." To mi pomohlo naučit se, jak po sobě následují tahy.
5. Teoretická a praktická výuka masáže Teoretickou i praktickou masáž nás učila masérka Monika Růžičková. Pan Beran si vybírá pro svůj tým nejlepší a nejnadanější maséry. To poznáte téměř okamžitě. Budete vedeni profesionálním přístupem, na vysoké úrovni. Můžete si být jistí, že jste v dobrých rukách. Lektorka Monika Růžičková nás učila masírovat, učila nás zároveň i teorii. Na otázky z teorie masáže, které vám pošle, se určitě zaměřte, naučte se je. Jsou důležité pro váš následující profesní přístup k masážím. Teorie masáže se vám bude učit docela dobře, protože téměř všechny otázky se týkají masáží a budoucí praxe. Monika nám během celé výuky odpovídala na všechny naše dotazy, dala nám mnoho cenných rad, které vycházely i z její osobní masérské praxe. Proto je dobré poslouchat to, co lektor radí. Poslouchejte, ale i přemýšlejte a ukládejte si rady do paměti. Pište si poznámky. Ze zkušenosti druhých můžeme vždy mnoho načerpat a uchránit se tak před osobními chybnými kroky. Přístup lektorky Moniky k začínajícím masérům je srdečný a na vysoké úrovni. Zároveň se po ukončení kurzu můžeme na naši lektorku kdykoli obrátit a stejně tak i na pana Berana. Což považuji za nedocenitelné v dnešní době, kdy se často produkují absolventi na úkor kvality. Panu Beranovi a jeho týmu záleží na všech, kteří překročili jejich masérský práh umění.
6. Anatomie Anatomii nás učila MUDr. Barbora Kodetová. Jak to ve škole bývá, žáci jsou různí, někdo se učí, jiný nechává informace do sebe jen zlehka plynout. Na laxní přístup k výuce byste měli zapomenout. Do masérské školy jste se přihlásili dobrovolně, abyste se něčemu novému naučili. Učením si zároveň ušetříte nervy před závěrečnými zkouškami. Jako budoucí masér/ka musíte znát alespoň v základech anatomii těla. Hlavně, co můžete a co nesmíte masírovat. Naučíte se, jak svaly vypadají, kam se upínají. Dostanete zajímavé informace o celkovém zdraví člověka a různých směrech léčby. Což využijete nejen jako budoucí masér/ka, ale i pro sebe a své blízké. Pokud vám paní doktorka řekne, že máte něco umět, tak se to naučte. Dělejte si poznámky do pracovních listů. Některé dostanete ve škole a jiné dostanete v prezentaci v PowerPointu. Ty si doma vytiskněte, do tisku si zadejte: podklady, snímků na stránku např. 6. Slajdů postupem výuky obdržíte poměrně hodně a tímto způsobem tisku si ušetříte papír a barvu v tiskárně. K učení to bude stačit. Z anatomie budete psát cca. 3 testy, kterých se nebojte, nejsou známkované, opravíte si je společně a necháte si je. Díky testům se anatomii naučíte lépe. Paní doktorka učí anatomii zajímavě a bude se vám to líbit. Před závěrečnými zkouškami nám paní doktorka prakticky předvedla, jakým způsobem zkouší, bylo to pro nás velmi přínosné. Zkoušek se nebojte! Díky výuce anatomie a teorie masáže budete umět do určité míry znalosti vyhodnotit stav klienta, který k vám přijde. Budete vědět, kdy nesmíte masírovat, kdy poslat klienta k odbornému lékaři, protože někteří lidé při potížích pohybového aparátu nejprve vyhledají maséra a teprve potom lékaře. Rady lektora a nasbírané zkušenosti z kurzu jsou pro každou masérskou praxi naprosto nezbytné.
7. Závěrečné zkoušky Na závěrečné zkoušky se v podstatě připravujete po celou dobu masérského kurzu. Pokud se budete učit, budete masírovat i doma, kurz zcela jistě zdárně ukončíte. Zkoušku budete skládat z teorie a praxe masáže, z anatomie. O průběhu zkoušek budete přesně informováni. Při zkoušení vám nikdo ze zkoušejících nebude dělat tzv. "dusno". Pokud jste se snažili, skutečně se ničeho nebojte. Na samotný závěr vám bude líto, že kurz končí. Zkušenosti z masérského kurzu využijete jak v masérské profesionální dráze, tak i jak v osobním životě. Budete umět masírovat, ale také budete zcela jistě vědět, že jste ve svém životě něco hodnotného a nového prožili a dokázali, že jste učinili další krok života poznání.
        
Odesílatel:  S úctou k mým lektorům Mgr. Jitka Scholzová.
 
Odesílatel:  Saša Předmět:  Ohlédnutí zpět a přání Dne: 9.5.2017
Ahoj Petře, už to budou 3 roky, co jsem u Tebe absolvovala základní rekvalifikační masérský kurz, díky kterému mohu masírovat co se do lidiček vejde :-) Samozřejmě nebyl jediný, bylo jich více, protože máš skvělé lektory. Jak se říká: Jaký jsi Ty sám, takovými se obklopuješ lidmi. Všem mohu jedině doporučit, Tvé kurzy jsou nejen zajímavé a naučí, ale je v nich úžasná atmosféra a k tomu všemu na závěr ,,třešnička na dortu´´, překvapení pro nás od Tebe. Na to se nedá zapomenout :-) Moji klienti jsou spokojení a vrací se a přichází další a mně bylo ctí, absolvovat kurzy u Tebe! Přeji Tobě a Tvým budoucím masérům a masérkám, tolik spokojenosti a úspěchů jako mám já :-)
        
Odesílatel:  Saša Holubová Chrudim
 
Odesílatel:  Mirka Předmět:  ...reakce z právě probíhajícího kurzu :-) Dne: 4.5.2017
...jenom jsem chtěla ještě říct,že kurz je moc fajn.příjemní lidé a příjemná atmosféra.někdy je to těžké být stoprocentní při dvou pracích a tak,ale vždycky se tam moc těším a naberu energii.člověk se určitě snaží,aby se vše naučil a příští pátek nějak nezklamal.a určitě nejenom já.je to celé zajímavá a obohacující zkušenost a člověku to dává nový prostor.tak jenom tak můj pocit.je to moc fajn.a děkuji za tu možnost.život nám naskýtá příležitosti a je dobré je uchopit.
        
Odesílatel:  Miroslava Štefáčková, Smrčná
 
Odesílatel:  MUDr. Barbora Kodetová Předmět:  Reakce lektorky na výuku v kurzech Dne: 21.4.2017
Ahoj Petře, s trochou obav a notnou dávkou respektu a obdivu ke všem masérům, jsem přijala v roce 2015 tvoji nabídku výuky anatomie v kurzu. Ale nejen, že jsem si krásně zopakovala pojmy z anatomie, probrala jsem zápisky z fakulty, atd, ale navíc mi to dalo kontakt se skvělými, zapálenými a inspirativními lidmi. Některé hodiny se pak občas zvrhly v odpovědi na všetečné zdravotní dotazy, ale i to k tomu patří. Učení a praxe nejdou oddělit. Atmosféra na všech kurzech je doslova nabitá nadšením, odhodláním a sebekázní - protože ne každý člověk by šel ještě v pátek odpoledne po práci sednout do školní lavice, zapisovat si, vybarvovat svaly a psát testy. Smekám před všemi účastníky kurzu. Organizace kurzu je úžasná, absolventi kvalifikovaní, precizní, je radost vidět, jak během pár měsíců roztáhnou křídla a letí vstříc novým životním cestám! Moc děkuji Tobě i celému týmu za možnost "být u toho". Zase jsem si uvědomila, že i já jsem na té správné cestě životem, neustále se mi to potvrzuje. A tak ještě jednou děkuji za důvěru, se kterou jsi mi výuku u Tebe v kurzu svěřil.
        
Odesílatel:  MUDr. Barbora Kodetová, Jihlava
 
Odesílatel:  Ing. Pavel Prokop Předmět:  Poděkování Dne: 16.4.2017
Často jsem v minulosti přemýšlel a snil o tom, že bych se rád naučil masírovat. Původně jen pro nejbližší rodinu, ale v momentě, kdy jsem přivoněl k vůni oleje a poprvé přiložil ruce na klienta, velice rychle jsem pochopil, že takový masér není jen někdo kdo uleví tělu a dokáže jej mnohdy i napravit, ale takový masér by měl být i někdo, kdo pomůže svému klientovi uniknout od všedních starostí a uleví a někdy i snad pohladí nejen to tělo, ale i často bolavou duši ... A jak šel čas, a já si rozšiřoval základní znalosti a začal jsem poznávat skvělý lidi z týmu P. Berana, kteří o tom všem mají již mnohaleté zkušenosti, začalo to pomalu vše tak nějak dávat smysl ... Začínal jsem chápat, že masírovat neznamená jen naučit se pár tahů (no, někdy je to víc než pár :-)) a koupit lehátko, ale že masírování je něco víc ... A to vše jsem pochopil, naučil se a stále se učím jen díky neuvěřitelné osobnosti P. Beranovi, jeho skvělým lektorům a jeho báječnému týmu, kteří mne, mohu dnes již říct, mezi sebe tak vřele přivítali a já se tak stal součástí jeho, dnes již docela početné, rodiny. Díky všem těmto lidičkám se tak masírovací svět každým kurzem rozrůstá o potenciál lidí, kteří mohou v dnešní hektické době pomáhat lidem okolo sebe. Petře, velký dík za vše co pro nás, lidi okolo Tebe, a masérský svět děláš, a nejen pro něj. Máš můj velký obdiv.
        KRÁSNÉ A VESELÉ VELIKONOCE
Odesílatel:  Pavel
 
Odesílatel:  Ing. Jana Čížková Předmět:  Poděkování Dne: 9.12.2016
Ahoj Petře, zdravím z Velkého Meziříčí. Chtěla jsem Ti napsat hned po proběhlém víkendovém kurzu, ale...jak to chodívá, odkládala jsem to ze dne na den... :Když jsem si hledala rekvalifikační masérský kurz, bylo pro mě důležité, aby byl akreditovaný, netrval příliš dlouho a nemusela jsem dojíždět příliš daleko. Ani ve snu by mě nenapadlo, že bude pro mě tou výhybkou, která mě zase znovu přehodí na kolej, po které chci jet a ze které pořád někam odbočuju. Že potkám lidi podobně naladěné a že mi bude líto, že to už všechno končí. Končí? Vlastně nekončí. Určitě se budeme setkávat na nějakých dalších akcích nebo jen tak soukromě, protože jsme našli nová přátelství. Tobě moc děkuju za to, že organizuješ kurzy, které mají smysl a že lidé odchází z pocitem, že to nebyly vyhozené peníze, jak se mnohdy stává, ale že si odnáší i něco navíc (tím nemyslím např. masérské lehátko). Díky za pohodově strávený čas na víkendovém pobývání v Chrudimy. Já jsem si tam náramně odpočinula, vyčistila si hlavu a taky se pobavila. Samozřejmě, že jsem se tam toho taky spoustu naučila : Kdyby se Ti někdy do týmu hodil takový člověk, jako jsem já... : .
        Krásné předvánoční dny.
Odesílatel:  Jana
 
Odesílatel:  Ing. Pavla Fuková Předmět:  Poděkování za odstartování masérské cesty... Dne: 25.3.2015
Dobrý den Petře, chtěla bych Vám poděkovat za Vaši pomoc při hledání spolupracovníků do mého masérského studia. Ozvalo se mi spoustu zajímavých lidí, absolventů Vašich rekvalifikačních masérských kurzů. Zároveň bych Vám také tímto ráda poděkovala za odstartování mé úspěšné masérské cesty, která začala právě na Vašem rekvalifikačním kurzu před několika lety. Byl to skvělý základ, z kterého čerpám do dnešních dnů,jak po profesní stránce, tak po stránce lidské. Poznala jsem na kurzu skvělé lidi a vznikla tak nová přátelství, která stále trvají. Pod vedením skvělého Pavla Sedláka a Míry Havlíka jsem se naučila základy masírování ,anatomii i komunikaci s klienty a navíc v perfektní atmosféře, kde nikdy nechyběla dobrá nálada. Moc ráda na tyto začátky vzpomínám a Váš kurz bych určitě doporučila všem, kteří přemýšlí o masérské rekvalifikaci. Moc oceňuji také fakt, že se na naše vyučující letory mohu kdykoliv obrátit s odborným dotazem či jinou prosbou.
        Děkuji a přeji Vám moc spokojených studentů:)
Odesílatel:  Pavla Fuková
 
Odesílatel:  Markéta Bártková, DiS Předmět:  Poděkování za kurz MTC... Dne: 23.3.2015
Ahoj Petře, moc děkuji za nádhernej kurz MTC v HB úplně mě tejpování dostalo a školitel je pro mě kapacita. Absolvovala už jsem hodně kurzu a nejen u tebe pro mě Mgr. Jisl je člověk s velkým Č. V praxi, tejpování využívám už od prvního dne kurzu a je docela velký zájem.
        Díky, za to zorganizování a za nádherný dva dny.
Odesílatel:  Markéta Bártková
 
Odesílatel:  Markéta Veselská Předmět:  Poděkování a reakce na slova Renaty... Dne: 25.2.2015
Ahojky, slova která napsala Renata Hrušková mne donutila se zastavit a popřemýšlet. Mnohokrát děkuji za slova uznání, která potěšila víc než cokoliv hmotného. Ovšem těchto slov by mi nebylo dovoleno si vážit, pokud by nebylo Petra Berana, který pro svůj tým spolupracovníků v podstatě žije. Připravuje nám skvělé podmínky pro spolupráci, které vypracuje do nejmenších detailů. Všechny kurzy ať už se to týká kurzu základního či nástavbových, kterých i já se mohla zúčastnit než jsem se stala členem týmu spolupracujícím s Petrem byly pro mě úžasným zážitkem. Nejenom, že informace byly vyčerpávající podané srozumitelně s notnou dávkou lidskosti, ale vždy s něčím navíc v podobě nemalého překvapení, které nikdo neočekával. Kdo nezažije, nemůže pochopit…….. . Touto cestou bych tedy chtěla poděkovat Petru Beranovi za to co mě naučil, za spolupráci, ale i za to , že je dobrým přítelem i v dobách kdy není nejlépe. Také děkuji všem účastníkům v mých kurzech za báječně prožité chvíle. Vaše přítomnost stále přetrvává v mém srdci a hezky tam doznívá.
        S přáním všeho dobrého Markéta
 
Odesílatel:  Renata Hrušková Předmět:  Poděkování Dne: 22.2.2015
Ahoj. Chci ti poděkovat za naprosto originální přístup a úžasný zážitek v kurzu masáží Rekrea, který proběhl v Chrudimi na přelomu ledna a února 2015. Nejen, že jsem se naučila hodně nového, ale tento víkend byl i příjemná relaxace v kruhu dobrých lidiček. Nemůžu ale opomenout i základní rekvalifikační kurz klasíckých a rekondičních masáží, kde nás vedla velmi dobrá lektorka Markéta Veselská. Určitě se i v budocnu zúčastím dalších tvých nástavbových kurzů.
        S pozdravem Renata Hrušková
 
Odesílatel:  Radka Machová Předmět:  Reakce na kurz Rekrea v Chrudimi Dne: 9.2.2015
Milý náčelníku,chtěla bych Ti touto cestou poděkovat za vyčerpávající kurz, z kterého sem se nejen hodně naučila,ale hlavně pochopila,po Tvém vzoru, jak krásné je dělat svou práci s láskou a se 100%-ním přesvědčením. Jsi člověk s bohatou zkušeností a velkým srdcem a jsem ráda, že jsem Tě mohla poznat. Kurz byl zcela vyčerpávající a propracovaný do nejmenších detajlů.Přesto sem odjela domů odpočatá a nabitá novou energií.Prostě kdo to nezažije-nepochopí....
        Radka=
 
Odesílatel:  Milada Soukupová Předmět:  Poděkování za kurzy Dne: 7.2.2015
RÁDA BYCH PODĚKOVALA ZA SUPER MASÉRSKÝ KURZ SPORTOVNÍ A REKONDIČNÍ MASÁŽE,KTERÝ JSEM NAVŠTĚVOVALA VLONI NA PODZIM V JIHLAVĚ.KROMĚ ÚŽASNÉ LEKTORKY MARKÉTY VESELSKÉ A JANY ZEZULOVÉ,KTERÁ NÁS MĚLA NA ANATOMII,JSEM POTKALA ÚŽASNÉ LIDIČKY,SE KTERÝMI JSME VYTVOŘILI BÁJEČNOU PARTU..S VĚTŠINOU JSME SE SEŠLI I NA KURZU MASÁŽE REKREA,KTEROU NÁS UČIL PETR BERAN.SNAŽIL SE NÁM PŘEDAT SVÉ ZKUŠENOSTI A VĚŘÍM,ŽE SE MU TO PODAŘILO,A ŽE NA NÁS BUDE PYŠNÝ :) KROMĚ " TĚŽKÉ DŘINY " PRO NÁS PŘIPRAVIL SPOUSTU KRÁSNÝCH PŘEKVAPENÍ A ZA TO MU PATŘÍ VELKÝ DÍK....VŠEM DOPORUČUJI !!...A DOUFÁM,ŽE SE U NĚJAKÉHO KURZU ZASE POTKÁME :)
        Milada Soukupová, DAČICE=
 
Odesílatel:  Eliška Pipková Předmět:  Poděkování za kurz Havajské masáže Dne: 25.1.2015
Zdravím Petra a všechny současné i budoucí maséry a masérky :) Pokud uvažujete o absolvování základního či jakéhokoliv nástavbového kurzu masáží, tak vřele doporučuji Petra a jeho team :). Kurzy jsou profesionální a přitom ve velmi přátelském duchu. Jak na základním kurzu tak i v dalším jsme se vždy sešli skvělá parta a musím souhlasit s Blankou, že je to na tvých kurzech pravidlem :) Z každého kurzu odcházím odpočinutá, nabitá energií a novými zkušenostmi. Děkuji a těším se na další setkání.
        Eliška
 
Odesílatel:  Blanka Jiskrová Předmět:  Poděkování za kurz Havajské masáže Dne: 25.1.2015
Ahoj Petře, chci poděkovat za kurz havajské masáže - jsem ráda, že jsme byli ve Relax centru v Chrudimi, protože jsem se cítila opravdu jako na Havaji. Celý kurz byl jedna velká pohoda a zábava. Sešla se naprosto super parta - což je ovšem na tvých akcích pravidlem. Pokud se mne týká, mohu všem doporučit nejen tuto masáž, ale i kurz v Chrudimi, který mi připadal jako ten nejlepší welnes víkend. Přeji krásný zbytek neděle, s pozdravem Blanka J.
        Blanka Jiskrová
 
Odesílatel:  Rosťa Šíl Předmět:  Poděkování Dne: 16.12.2014
Hodnocení kurzu MS94-HB: Pokud máte zájem se stát masérem nebo to chcete jen jako benefit pro svůj partnerský vztah, tak do tohoto kurzu určitě jděte ! Martin ( pan Krajíček ) který učí praxi je pohodovej cip od fochu kterej umí jak masáže tak správnej přístup k učení. Takže na přísnost Igora Hnízda v masérském mundúru zapomeňte :D, Celkově je kurz laděnej na pohodu a do rodinné atmosféry, a tý srandy co se dá zažít ......... Pan Betlach který učí anatomii je na slovo vzatej, ač již nehýří energií puberťáka tak i přes to jsem potkal pramálo lidí s takovou chutí se podělit o své vědomosti..... klobou dolů a děkuji. Jinak až vám Martin řekne na začátku že těch 3 a půl měsíce uteče jako voda tak nebuďte tak naivní jako já a věřte mu :) vzpomeňte si na Einsteinovu E=mc2 PS: Až se budete u závěrečné zkoušky třást jako čivava v listopadu tak věřte že sem byl na tom stejně a teťkom si vískám za úspěšné složení zkoušek :P Takže budoucím studentům držím pěsti a TO DÁTE !
        Rosťa Šíl
 
Odesílatel:  Tomáš Bednář Předmět:  Poděkování Dne: 14.12.2010
Chtěl bych poděkovat všem, co se podíleli na masérském kurzu v Jihlavě od září do prosince 2010 za skvěle odvedenou práci. Kurz byl perfektní, utekl jako voda a spoustu věcí nás naučil. Jsem rád, že jsem se rozhodl ho absolvovat a vřele to doporučuji všem co se zajímají o masírování. Ještě jednou děkuji a těším se na viděnou v dalších zdokonalovacích kurzech.
        Tomáš Bednář
 
Odesílatel:  Lenka Koubová Předmět:  Poděkování Dne: 29.3.2010
...velmi ráda vzpomínám, bylo to pro mě velmi krásné období a dalo mi nejen to, co jsem se naučit chtěla, ale plno jiných velkých hodnot, které by stálo za to poznat i v případě, že by kurz nekončil písemným osvědčením. Moc vás zdravím a přeji hodně elánu a vděčných a šikovných masérů a masérek ... ... navíc bych ráda podotkla, že kontakt s tolika cennýma lidma člověka natolik obohatí, že najednou začne vnímat vše kolem jako otevřené pole působnosti každého jednotlivce, uvědomí si, že život je tak nabitý různými možnostmi sebevyjádření ve prospěch ostatních a zároveň ve prospěch svůj, pochopí, jak bohatý je život a co nabízí člověku, který vnímá citem a v neposlední řadě dokáže to v člověku vyvolat i nesmírný obdiv k těm lidem, kteří dokážou něco takového vytvořit, takovou šanci, takovou příležitost pro ty, kteří v této činnosti vidí nejen možnost obživy, ale možnost seberealizace a radosti z toho, že mohou druhým lidem ulevit od bolesti a vlastně celkově, protože to z toho vyplývá radosti ze svých schopností a tím ze života. Loučím se a přeji mnoho úspěchů vám i všem vašim kolegyním a kolegům.
        Lenka Koubová
 
Odesílatel:  Dáša Norková Předmět:  Pelhřimov Dne: 30.4.2009
Díky za kurz masáží v Pelhřimově, báječně jsme se u toho bavili, parta byla výborná, přednášky zajímavé. Super byly hlavně naše tři masérky - Petra, Jitka a Hanka, které mají úžasný smysl pro humor. Díky i Petru Beranovi.
        Dáša Norková
 
Odesílatel:  Blanka Korejtková Předmět:  Poděkování Dne: 17.12.2008
Chtěla bych poděkovat za výborně vedený kurz sportovních masáží, který právě skončil. Na panu Krajíčkovi, který vedl praktickou část, bylo vidět, že má skutečně zájem nás naučit co nejvíce. Pana MUDr. Betlacha jsme při anatomii poslouchali s velkým zaujetím. Všechno bylo díky panu Beranovi dobře zorganizováno a určitě neměl nikdo pocit, že byl nějak ošizen. Díky... Teď už je to na nás.
        Blanka Korejtková